ΚΑΡΙΕΡΑ

Το Κτήμα Πατεριανάκη, στις Μελέσσες Ηρακλείου Κρήτης αναζητά συνεργάτη για θέση υπαλλήλου στο επισκέψιμο χώρο του οινοποιείου τους.

Το Κτήμα Πατεριανάκη,στις Μελέσσες Ηρακλείου Κρήτης αναζητά συνεργάτη για θέση υπαλλήλου στο επισκέψιμο χώρο του οινοποιείου τους.

Αρμοδιότητες:

  • Ξενάγηση στο οινοποιείο
  • Γευσιγνωσία κρασιών
  • Προετοιμασία επισκέψιμου χώρου πριν την άφιξη και μετά την αναχώρηση των επισκεπτών
  • Εξυπηρέτηση στο κατάστημα λιανικής του επισκέψιμου

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να πληρούν τις παρακάτω προϋποθέσεις:

Απαραίτητα προσόντα:

  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις για το κρασί -παρακολούθηση σχετικών σεμιναρίων (WSPC level 1,2  ή Hestia Advanced Certificate ή Professional & Sommelier  Course by Genius in Gastronomy )
  • Δίπλωμα οδήγησης και αυτοκίνητο
  • Άριστες ικανότητες χρήσης Η/Υ
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Ομαδικότητα
  • Αποδεδειγμένηεργασιακή εμπειρία και γνώση στο αντικείμενο θα αξιολογηθούν ανάλογα.
  • Αγάπη για το κρασί

Επιπλέον παροχές:

  • Παροχή σπιτιού
  • Ευχάριστο περιβάλλον
  • Δυνατότητα απασχόλησης όλο τον χρόνο

Επιθυμητά προσόντα :

  • Επιπλέον ξένες γλώσσες

Παρακαλούμε αποστείλετε τα βιογραφικά σας στο email: visit@paterianakis.gr